Audyt i ocena ryzyka - Prometeia

Audyt i ocena ryzyka

Pomagamy identyfikować ryzyko w projektach już na wczesnym etapie planowania. Przeprowadzamy audyty niezbędne w okresie realizacji projektu.

Sukces projektu w dużej mierze zależny jest od umiejętności przewidzenia ryzyka i zarządzania nim. Posiadamy doświadczenie, które umożliwia nam ograniczenie ryzyka do minimum we wszystkich prowadzonych przez nas projektach. Już na etapie planowania i wyboru źródła finansowania bierzemy od uwagę wszelkie ryzyka, które mogą pojawić się podczas realizacji projektu. Nawet jeśli pojawi się zagrożenie wiemy, jak szybko je wyeliminować. To dlatego na każdym etapie projektu przeprowadzamy audyt, dzięki któremu szybko wykryjemy i naprawiamy ewentualne błędy zanim staną się one realnym zagrożeniem.

Co robimy?
– przeprowadzamy audyty i kontrole zbieżne z wymaganiami i metodologią instytucji przyznających dotację
– przygotowujemy projekt do pozytywnego przejścia kontroli urzędowej
– uczestniczymy w kontroli, aby nadzorować jej przebieg i wspierać zespół projektowy

Audyt i ocena ryzyka - Prometeia
2,4 mln zł wartość projektu

Unity S.A. – spółka oferuje usługi z zakresu budowy i rozwoju sklepów internetowych, IT i doradztwa biznesowego. Swoje działania firma opiera na najnowocześniejszych narzędziach oraz technologii tworzenia oprogramowania. Opis projektu – cele i efekty: Głównym założeniem projektu było opracowanie unikalnego narzędzia do gromadzenia i przetwarzania danych. Za pomocą dofinansowania możliwa była realizacja prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia oprogramowania z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

1 mln zł wartość projektu

TNN Finance S.A. – firma powołała do życia elektroniczna platformę wymiany walut, działającą w Internecie pod adresem KantorOnline.pl. Serwis odnotowuje rok do roku stały 40% przyrost liczby klientów, których większość stanowiły osoby, spłacające kredyty walutowe oraz firmy działające w handlu międzynarodowym. Opis projektu – cele i efekty: Głównym celem projektu jest budowa platformy internetowej, która wesprze sprzedaż kantorów stacjonarnych przez internet. Z pomocą dofinansowania możliwe będzie stworzenie innowacyjnego programu do realizacji rozliczeń z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Projekt wykorzysta nowoczesne technologie informatyczne oraz ułatwi dywersyfikację działalności przedsiębiorstwa.

4 mln zł wartość projektu

ELASTOLAB Sp. z o.o. – firma, której głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Dodatkowo spółka oferuje usługi szybkiego prototypowania, drukarki 3D oraz produkuje elastomery. Opis projektu – cele i efekty: Celem nadrzędnym projektu był zakup infrastruktury badawczo- rozwojowej, która jest niezbędna do przeprowadzenia prac nad innowacyjnym kompozytem elastomeru poliuretanowego i wyrobów tworzonych z jego wykorzystaniem. Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie remont firmy i wyposażenie jej w niezbędne narzędzia. Całość wpłynie na podniesienie konkurencyjności spółki w branży oraz dywersyfikację produkcji.

2,9 mln zł wartość projektu

Spinnovation Sp. z o.o. – spółka działa w branży usług finansowych oraz dofinansowywaniu i udzielaniu pożyczek rozwijającym się firm z kapitału własnego. Dodatkowo rozwija działalność badawczo-rozwojową w branży technologii informatycznych. Obecnie rozwija prace badawcze w zakresie analizy danych, dotyczących zachowań ludzi w budynkach i na terenach zamkniętych. Opis projektu – cele i efekty: Głównym celem projektu jest stworzenie urządzenia, działającego w innowacyjnej technologi inMonit, które pozwala na monitorowanie i analizę zachowań ludzkich. Pod obserwację poddane będą osoby znajdujące się w budynkach, a także na terenach zamkniętych, w szczególności w placówkach medycznych, szkolnych, obiektach fabrycznych i biurowych. Celem projektu jest analiza...

2 mln wartość projektu

TERMET S.A. jest czołowym producentem urządzeń grzewczych w Polsce – kotłów gazowych różnego typu, podgrzewaczy wody oraz rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Wszystkie wyroby Termet charakteryzują się najwyższymi parametrami techniczno-użytkowymi, energooszczędnością, wysoką jakością techniczną, zastosowaniem zaawansowanej technologii produkcji oraz minimalizacją gabarytów, co jest dostrzegane przez środowiska opiniotwórcze, a potwierdzeniem są liczne wyróżnienia i medale.  Opis projektu – cele i efekty: Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie przez TERMET S.A. prac B+R, których realizacja umożliwi opracowanie innowacji produktowej w skali kraju- gamy innowacyjnych kotłów kondensacyjnych o szerokim zakresie modulacji, wyposażonych w nowoczesny system sterowania i monitoringu. Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia...

975 tys. zł wartość projektu

CDA S.A. to operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce, działającego pod marką CDA Premium. Serwis oferuje dostęp do wysokiej jakości pełnometrażowych filmów i seriali w płatnym modelu subskrypcyjnym. Równolegle portal działa również jako odrębna hostingowa platforma społecznościowa, w ramach której użytkownicy mogą samodzielnie dodawać różnego rodzaju materiały. Opis projektu – cele i efekty: Przedmiotem projektu jest zakup usług proinnowacyjnych świadczonych przez Instytucje Otoczenia Biznesu oraz środków trwałych, umożliwiających wdrożenie innowacyjnej technologii zarządzania przechowywanymi materiałami wideo, która pozwoli na szybsze i sprawniejsze świadczenie dotychczasowych usług związanych z możliwością oglądania materiałów filmowych z bazy CDA.  

Piszą o nas:

Dlaczego warto
współpracować z PMTA?

723 mln zł

łączna wartość zrealizowanych projektów

253

liczba napisanych wniosków

9 lat

doświadczenia

97%

skuteczność w pozyskiwaniu dotacji* *Na podstawie otrzymanych dofinansowań z programu 4Stocka (PARP - Poddziałanie 3.1.5 wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 stock) zrealizowanych w latach 2016-2017).

Skontaktuj się z nami

  • Napisz do nas wiadomość, wraz z opisem:
    - czym zajmuje się i gdzie działa Twoja firma,
    - jaki projekt chcesz zrealizować,
    - jakie są szacowane wydatki i ich wartość?
  • Przedstawimy jakie są dostępne możliwości
  • Stworzymy wniosek i dokumentację dla Twojej dotacji
  • Pozyskamy dotację oraz zapewnimy wsparcie i poprawne rozliczenie projektu UE.
Audyt i ocena ryzyka - Prometeia

Maciej Olszowy

Członek Zarządu

Skontaktuj się z nami

Zdobądź z nami dotację unijną dla Twojej firmy
Zaufali nam: