Monitoring projektów - Prometeia

Monitoring projektów

Przeprowadzamy obowiązkowy dla dofinansowanych projektów monitoring i pilnujemy planowej realizacji inwestycji.

Otrzymanie dofinansowania to dopiero początek wyzwań związanych z projektem. Każdy przedsiębiorca korzystający z dotacji zobowiązany jest do monitorowania całego projektu, co warunkuje rozliczenie dotacji i wypłatę kolejnej transzy środków.

Prowadzimy profesjonalny monitoring wraz ze zbieraniem i analizowaniem danych niezbędnych do określenia, że projekt realizowany jest według harmonogramu, a w razie potrzeby rekomendujemy zmiany i nadzorujemy ich wdrożenie. Progres wykazywany jest przez realizację tzw. wskaźników, które stanowią późniejszą podstawę do przeprowadzenia kontroli w projekcie.

Monitoring projektów - Prometeia
3,6 mln zł wartość projektu

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp.J. – największy producent lamp i urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Spółka korzysta z najnowocześniejszych technologii w branży, dzięki czemu oferuje najwyższej klasy rozwiązania w zakresie oświetlenia samochodowego. Opis projektu – cele i efekty: Celem projektu było wykorzystanie technologii światła laserowego do budowy pierwszego w Polsce prototypu lampy drogowej przedniej oraz opracowania technologii jej produkcji. Dofinansowanie pozwoliło wesprzeć prace badawczo rozwojowe, a tym samym utrzymać spółce pozycję lidera w branży.

5,2 mln zł wartość projektu

Internet Union S.A. – wrocławski dostawca internetu oraz telewizji kablowej 3 Generacji. Oferuje pakiety internetowe, telewizyjne oraz telefoniczne, serwis komputerowy transmisję danych, dzierżawę światłowodów, kolokację serwerów, dedykowane serwery, hosting oraz monitoring IP. Opis projektu – cele i efekty: Założeniem projektu było dokonanie inwestycji dotyczącej rozbudowy sieci światłowodowej na nowych obszarach na terenie Wrocławia. Dofinansowanie umożliwiło firmie stworzenie infrastruktury, dzięki której możliwe było zaoferowanie klientom indywidualnym innowacyjnej usługi monitoringu, bazującej na dostępnym łączu internetowym.

1 mln zł wartość projektu

P.P.H. OLMAR S.C. – firma zajmuje się produkcją akcesoriów meblowych z tworzyw sztucznych. Wyroby charakteryzują się wysoką jakością oraz szeroką gamą kolorystyczną. Opis projektu – cele i efekty: Głównym celem projektu było wyposażenie działu badawczo-rozwojowego firmy w specjalistyczną aparaturę, która umożliwia rozbudowę gamy prototypów innowacyjnych produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki otrzymanej dotacji, spółka zastosuje nową technologię, podnoszącą jakość oferowanych produktów i proekologiczność procesu produkcyjnego.

4 mln zł wartość projektu

ELASTOLAB Sp. z o.o. – firma, której głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Dodatkowo spółka oferuje usługi szybkiego prototypowania, drukarki 3D oraz produkuje elastomery. Opis projektu – cele i efekty: Celem nadrzędnym projektu był zakup infrastruktury badawczo- rozwojowej, która jest niezbędna do przeprowadzenia prac nad innowacyjnym kompozytem elastomeru poliuretanowego i wyrobów tworzonych z jego wykorzystaniem. Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie remont firmy i wyposażenie jej w niezbędne narzędzia. Całość wpłynie na podniesienie konkurencyjności spółki w branży oraz dywersyfikację produkcji.

80,5 mln zł wartość projektu

CEMENTOWNIA „ODRA” S.A. to najstarsza czynna cementownia w Polsce. Istnieje na rynku budowlanym już 100 lat i łączy w swojej działalności tradycję z nowoczesnością. Jedyna z dziewięciu istniejących przed laty w Opolu cementowni, która przetrwała do dziś W 2011 roku obchodziła JUBILEUSZ STULECIA. Opis projektu – cele i efekty: Przedmiotem przedsięwzięcia realizowanego przez Spółkę są badania przemysłowe i prace rozwojowe mające na celu opracowanie innowacyjnej co najmniej w skali kraju technologii produkcji klinkieru dla uzyskania nowych i unikalnych parametrów cementu. Opracowywana technologia będzie również charakteryzowała się silnie pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań pro-środowiskowych jest od lat realizowanym...

2 mln wartość projektu

TERMET S.A. jest czołowym producentem urządzeń grzewczych w Polsce – kotłów gazowych różnego typu, podgrzewaczy wody oraz rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Wszystkie wyroby Termet charakteryzują się najwyższymi parametrami techniczno-użytkowymi, energooszczędnością, wysoką jakością techniczną, zastosowaniem zaawansowanej technologii produkcji oraz minimalizacją gabarytów, co jest dostrzegane przez środowiska opiniotwórcze, a potwierdzeniem są liczne wyróżnienia i medale.  Opis projektu – cele i efekty: Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie przez TERMET S.A. prac B+R, których realizacja umożliwi opracowanie innowacji produktowej w skali kraju- gamy innowacyjnych kotłów kondensacyjnych o szerokim zakresie modulacji, wyposażonych w nowoczesny system sterowania i monitoringu. Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia...

Piszą o nas:

Dlaczego warto
współpracować z PMTA?

723 mln zł

łączna wartość zrealizowanych projektów

253

liczba napisanych wniosków

9 lat

doświadczenia

97%

skuteczność w pozyskiwaniu dotacji* *Na podstawie otrzymanych dofinansowań z programu 4Stocka (PARP - Poddziałanie 3.1.5 wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 stock) zrealizowanych w latach 2016-2017).

Skontaktuj się z nami

  • Napisz do nas wiadomość, wraz z opisem:
    - czym zajmuje się i gdzie działa Twoja firma,
    - jaki projekt chcesz zrealizować,
    - jakie są szacowane wydatki i ich wartość?
  • Przedstawimy jakie są dostępne możliwości
  • Stworzymy wniosek i dokumentację dla Twojej dotacji
  • Pozyskamy dotację oraz zapewnimy wsparcie i poprawne rozliczenie projektu UE.
Monitoring projektów - Prometeia

Maciej Olszowy

Członek Zarządu

Skontaktuj się z nami

Zdobądź z nami dotację unijną dla Twojej firmy
Zaufali nam: