Rozliczanie projektów - Prometeia

Rozliczanie projektów

Sprawujemy stałą pieczę nad finansami, rozliczamy projekty i sporządzamy wnioski o płatność. Czuwamy nad sprawnym i terminowym przepływem finansów.

Rozliczenie projektu unijnego wymaga stałego kontaktu z instytucją przyznającą dotację, księgowością, podwykonawcami i partnerami. Dzięki nam wypłata transz i refundacja poniesionych kosztów przebiega sprawnie oraz terminowo.

Sprawujemy stałą pieczę nad finansami, rozliczamy projekty i sporządzamy wnioski o płatność. Niekiedy wniosek stanowi obszerny dokument, który wymaga dużej uwagi oraz zaangażowania, dlatego bierzemy jego przygotowanie na siebie.

Co zapewniamy?
kompleksowo sporządzamy i terminowo składamy wniosek o płatność
– kompletujemy dokumenty finansowe
korespondujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w projekt i w razie potrzeby negocjujemy
– oferujemy (lub przeprowadzamy) audyt, który przygotuje projekt do kontroli z urzędu
– po zakończeniu projektu, sprawdzamy czy utrzymywane są wszystkie wskaźniki projektu i oceniamy czy nie ma podstaw do cofnięcia dotacji

Rozliczanie projektów - Prometeia
2,4 mln zł wartość projektu

Unity S.A. – spółka oferuje usługi z zakresu budowy i rozwoju sklepów internetowych, IT i doradztwa biznesowego. Swoje działania firma opiera na najnowocześniejszych narzędziach oraz technologii tworzenia oprogramowania. Opis projektu – cele i efekty: Głównym założeniem projektu było opracowanie unikalnego narzędzia do gromadzenia i przetwarzania danych. Za pomocą dofinansowania możliwa była realizacja prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia oprogramowania z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

2,68 mln zł wartość projektu

Odlewnia Zawiercie S.A. posiada ponad 130-letnią tradycję i bogate doświadczenie w zakresie produkcji łączników z żeliwa ciągliwego białego oraz odlewów. Systematycznie rozbudowany i modernizowany zakład produkcyjny jest wyposażony w nowoczesny park maszynowy. Zaawansowane procesy technologiczne i ekologiczne oraz wysoko wykwalifikowana kadra inżyniersko-techniczna zapewniają światowe uznanie dla jakości produktów, spełniających wymagania norm polskich i międzynarodowych. Od ponad 130 lat marka EE utrzymuje doskonałą opinię oraz cieszy się zaufaniem zadowolonych klientów z całego świata. Opis projektu – cele i efekty: Projekt dotyczy prac B+R związanych z budową innowacyjnego systemu optymalizacji jakości i zarządzania parametrami fizycznymi masy formierskiej używanej do wykonywania form piaskowych...

1,8 mln zł wartość projektu

Ultranet sp. z o.o. – firma świadczy usługi teleinformatyczne oraz wykonuje sieci strukturalnych na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu. Dodatkowo spółka zajmuje się wykonywaniem instalacji elektrycznych i generalne wykonawstwo w segmencie budynków biurowych i równorzędnych. Łączna powierzchnia realizowanych obecnie przez Ultranet kontraktów to około 20 000 m 2 . Opis projektu – cele i efekty: Głównym założeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, które doprowadzą do zaprojektowania i wytworzenia taśmowego wymiennika ciepła II generacji. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie stworzenie urządzenia o znacznie większej sprawności temperaturowej w znacznie niższej cenie. Projekt stanowi innowację produktową na polskim rynku.

1,2 mln zł wartość projektu

Blebox Sp. z o.o. – firma oferująca innowacyjne technologie do zarządzania inteligentnym budynkiem. Sztandarowym produktem spółki jest system smart home, czyli innowacyjne, miniaturowe i bezprzewodowe urządzenie, pozwalające sterować oświetleniem, roletami, a w przyszłości ogrzewaniem czy nawadnianiem przy pomocy smartfonu lub tabletu. Opis projektu – cele i efekty: Założeniem projektu jest stworzenie miniaturowego, bezprzewodowego urządzenia elektronicznego typu wall plug. W tym celu niezbędne są środki do przeprowadzenia badań oraz prac rozwojowych. Dzięki dofinansowaniu klient będzie mógł zaprojektować urządzenie oparte na jego autorskiej technologii µWIFI (mikro WiFi), która łączy w sobie Bluetooth 4.1 i WiFi. Innowacyjny produkt umocni pozycję klienta jako lidera...

3,6 mln zł wartość projektu

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp.J. – największy producent lamp i urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Spółka korzysta z najnowocześniejszych technologii w branży, dzięki czemu oferuje najwyższej klasy rozwiązania w zakresie oświetlenia samochodowego. Opis projektu – cele i efekty: Celem projektu było wykorzystanie technologii światła laserowego do budowy pierwszego w Polsce prototypu lampy drogowej przedniej oraz opracowania technologii jej produkcji. Dofinansowanie pozwoliło wesprzeć prace badawczo rozwojowe, a tym samym utrzymać spółce pozycję lidera w branży.

4,5 mln zł wartość projektu

Profilogic Sp. z o.o. – młode, wrocławskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją własnych maszyn i urządzeń. Spółka dostarcza kompleksowe rozwiązania: od pomysłu i koncepcji, przez projekt, oprogramowanie i wykonanie komponentów mechanicznych aż po montaż i uruchomienie maszyn w zakładzie klienta. Opis projektu – cele i efekty: Założeniem projektu jest opracowanie prototypowego, innowacyjnego, systemu samorozpoznawalnych urządzeń spawalniczych. Dzięki dofinansowaniu firma będzie mogła przeprowadzić badania, które prowadzą do stworzenia innowacyjnego w skali kraju produktu.

Piszą o nas:

Dlaczego warto
współpracować z PMTA?

723 mln zł

łączna wartość zrealizowanych projektów

253

liczba napisanych wniosków

9 lat

doświadczenia

97%

skuteczność w pozyskiwaniu dotacji* *Na podstawie otrzymanych dofinansowań z programu 4Stocka (PARP - Poddziałanie 3.1.5 wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 stock) zrealizowanych w latach 2016-2017).

Skontaktuj się z nami

  • Napisz do nas wiadomość, wraz z opisem:
    - czym zajmuje się i gdzie działa Twoja firma,
    - jaki projekt chcesz zrealizować,
    - jakie są szacowane wydatki i ich wartość?
  • Przedstawimy jakie są dostępne możliwości
  • Stworzymy wniosek i dokumentację dla Twojej dotacji
  • Pozyskamy dotację oraz zapewnimy wsparcie i poprawne rozliczenie projektu UE.

Skontaktuj się z nami

Zdobądź z nami dotację unijną dla Twojej firmy
Zaufali nam: