Rozliczanie projektów - Prometeia

Rozliczanie projektów

Sprawujemy stałą pieczę nad finansami, rozliczamy projekty i sporządzamy wnioski o płatność. Czuwamy nad sprawnym i terminowym przepływem finansów.

Rozliczenie projektu unijnego wymaga stałego kontaktu z instytucją przyznającą dotację, księgowością, podwykonawcami i partnerami. Dzięki nam wypłata transz i refundacja poniesionych kosztów przebiega sprawnie oraz terminowo.

Sprawujemy stałą pieczę nad finansami, rozliczamy projekty i sporządzamy wnioski o płatność. Niekiedy wniosek stanowi obszerny dokument, który wymaga dużej uwagi oraz zaangażowania, dlatego bierzemy jego przygotowanie na siebie.

Co zapewniamy?
kompleksowo sporządzamy i terminowo składamy wniosek o płatność
– kompletujemy dokumenty finansowe
korespondujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w projekt i w razie potrzeby negocjujemy
– oferujemy (lub przeprowadzamy) audyt, który przygotuje projekt do kontroli z urzędu
– po zakończeniu projektu, sprawdzamy czy utrzymywane są wszystkie wskaźniki projektu i oceniamy czy nie ma podstaw do cofnięcia dotacji

Rozliczanie projektów - Prometeia
2,4 mln zł wartość projektu

Unity S.A. – spółka oferuje usługi z zakresu budowy i rozwoju sklepów internetowych, IT i doradztwa biznesowego. Swoje działania firma opiera na najnowocześniejszych narzędziach oraz technologii tworzenia oprogramowania. Opis projektu – cele i efekty: Głównym założeniem projektu było opracowanie unikalnego narzędzia do gromadzenia i przetwarzania danych. Za pomocą dofinansowania możliwa była realizacja prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia oprogramowania z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

190 tys. zł wartość projektu

Neurosys Sp. z o.o. – firma oferuje dedykowane rozwiązania IT, które automatyzują procesy biznesowe w przedsiębiorstwach. Dostarczane rozwiązania usprawniają przepływ informacji, ze szczególnym przeznaczeniem dla sektora prywatnego (MŚP i duże przedsiębiorstwa) oraz do sektora publicznego. Oferta skierowana jest do klientów z różnych gałęzi gospodarki, w tym m.in.: informacja i komunikacja, administracja, medycyna i zdrowie, finanse, produkcja i edukacja. Opis projektu – cele i efekty: Założeniem projektu jest ekspansja działalności eksportowej klienta na rynki zagraniczne oraz rozwój na działalności na rynkach, na których spółka już funkcjonuje. Dofinansowanie wspomoże zastosowanie rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju w zakresie handlu zagranicznego, wzrostu konkurencyjności...

2,68 mln zł wartość projektu

Odlewnia Zawiercie S.A. posiada ponad 130-letnią tradycję i bogate doświadczenie w zakresie produkcji łączników z żeliwa ciągliwego białego oraz odlewów. Systematycznie rozbudowany i modernizowany zakład produkcyjny jest wyposażony w nowoczesny park maszynowy. Zaawansowane procesy technologiczne i ekologiczne oraz wysoko wykwalifikowana kadra inżyniersko-techniczna zapewniają światowe uznanie dla jakości produktów, spełniających wymagania norm polskich i międzynarodowych. Od ponad 130 lat marka EE utrzymuje doskonałą opinię oraz cieszy się zaufaniem zadowolonych klientów z całego świata. Opis projektu – cele i efekty: Projekt dotyczy prac B+R związanych z budową innowacyjnego systemu optymalizacji jakości i zarządzania parametrami fizycznymi masy formierskiej używanej do wykonywania form piaskowych...

1,8 mln zł wartość projektu

Ultranet sp. z o.o. – firma świadczy usługi teleinformatyczne oraz wykonuje sieci strukturalnych na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu. Dodatkowo spółka zajmuje się wykonywaniem instalacji elektrycznych i generalne wykonawstwo w segmencie budynków biurowych i równorzędnych. Łączna powierzchnia realizowanych obecnie przez Ultranet kontraktów to około 20 000 m 2 . Opis projektu – cele i efekty: Głównym założeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, które doprowadzą do zaprojektowania i wytworzenia taśmowego wymiennika ciepła II generacji. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie stworzenie urządzenia o znacznie większej sprawności temperaturowej w znacznie niższej cenie. Projekt stanowi innowację produktową na polskim rynku.

960 tys. zł wartość projektu

Pysense Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem założonym przez doświadczonych specjalistów wywodzących się z różnych branż, które w efekcie dynamicznych przemian powodowanych koniecznościami optymalizacji procesów i dostosowywaniem ich do coraz bardziej wysublimowanych wymagań klientów połączyła technologia szeroko określana jako Internet Rzeczy (IoT), stanowiąca filar funkcjonowania Pysense. Główny profil działalności dotyczy właśnie technologii IOT przede wszystkim w obszarze energetyki. O Projekcie: Projekt dotyczy przeprowadzenia profesjonalnego procesu projektowego, a następnie wdrożenia na rynek innowacyjnego rozwiązania powerWISE (modułu) umożliwiającego zdalny odczyt energii elektrycznej. Będzie on dostosowany do wymagań formalno-prawnych oraz przede wszystkim będzie posiadał nowe cechy użytkowo-funkcjonalne. Zostanie to osiągnięte dzięki opracowanemu projektowi wzorniczemu...

975 tys. zł wartość projektu

CDA S.A. to operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce, działającego pod marką CDA Premium. Serwis oferuje dostęp do wysokiej jakości pełnometrażowych filmów i seriali w płatnym modelu subskrypcyjnym. Równolegle portal działa również jako odrębna hostingowa platforma społecznościowa, w ramach której użytkownicy mogą samodzielnie dodawać różnego rodzaju materiały. Opis projektu – cele i efekty: Przedmiotem projektu jest zakup usług proinnowacyjnych świadczonych przez Instytucje Otoczenia Biznesu oraz środków trwałych, umożliwiających wdrożenie innowacyjnej technologii zarządzania przechowywanymi materiałami wideo, która pozwoli na szybsze i sprawniejsze świadczenie dotychczasowych usług związanych z możliwością oglądania materiałów filmowych z bazy CDA.  

Piszą o nas:

Dlaczego warto
współpracować z PMTA?

723 mln zł

łączna wartość zrealizowanych projektów

253

liczba napisanych wniosków

9 lat

doświadczenia

97%

skuteczność w pozyskiwaniu dotacji* *Na podstawie otrzymanych dofinansowań z programu 4Stocka (PARP - Poddziałanie 3.1.5 wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 stock) zrealizowanych w latach 2016-2017).

Skontaktuj się z nami

  • Napisz do nas wiadomość, wraz z opisem:
    - czym zajmuje się i gdzie działa Twoja firma,
    - jaki projekt chcesz zrealizować,
    - jakie są szacowane wydatki i ich wartość?
  • Przedstawimy jakie są dostępne możliwości
  • Stworzymy wniosek i dokumentację dla Twojej dotacji
  • Pozyskamy dotację oraz zapewnimy wsparcie i poprawne rozliczenie projektu UE.
Rozliczanie projektów - Prometeia

Maciej Olszowy

Członek Zarządu

Skontaktuj się z nami

Zdobądź z nami dotację unijną dla Twojej firmy
Zaufali nam: