CEMENTOWNIA „ODRA” S.A. to najstarsza czynna cementownia w Polsce.

Istnieje na rynku budowlanym już 100 lat i łączy w swojej działalności tradycję z nowoczesnością. Jedyna z dziewięciu istniejących przed laty w Opolu cementowni, która przetrwała do dziś W 2011 roku obchodziła JUBILEUSZ STULECIA.

Niebieskie logo firmy Neurosys

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, Podziałanie 1.1.1 „Szybka ścieżka”

Całkowita wartość projektu:

80,5 mln zł

Kwota dotacji unijnej:

32,7 mln zł

Opis projektu- cele i efekty:

Przedmiotem przedsięwzięcia realizowanego przez Spółkę są badania przemysłowe i prace rozwojowe mające na celu opracowanie innowacyjnej co najmniej w skali kraju technologii produkcji klinkieru dla uzyskania nowych i unikalnych parametrów cementu.
Opracowywana technologia będzie również charakteryzowała się silnie pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań pro-środowiskowych jest od lat realizowanym sposobem rozwoju technologicznego Spółki, która od 2014 r. jest ujęta w rejestrze EMAS poświadczającym spełnienie najwyższych wymagań w zarządzaniu ochroną środowiska.

Zakres usługi:

Bieżące rozliczanie projektu dotowanego

Podobne projekty:

 • Przedmiotem przedsięwzięcia są prace B+R mające na celu opracowanie innowacyjnej co najmniej w skali kraju technologii produkcji klinkieru.

  Czytaj więcej
 • Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii usuwania nadmiarowej frakcji z masy makulaturowej.

  Czytaj więcej
 • Głównym celem projektu jest przeprowadzenie badań, które mają doprowadzić do wytworzenia instalacji pilotażowej do superszybkiego produkowania specjalistach produktów.

  Czytaj więcej
 • Głównym celem projektu jest rozbudowa przedsiębiorstwa poprzez zakup maszyn i urządzeń, oraz wdrożenie wyników prac B+R innowacji wykorzystywanej w lampie obrysowej.

  Czytaj więcej