INFORMACJE OGÓLNE O NABORZE WNIOSKÓW O DOTACJĘ
KIEDY, NA CO I O JAKĄ KWOTĘ MOŻNA APLIKOWAĆ?
od 06 maja 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku
będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie. W ostatnim dniu naboru wnioski można składać do godz.16:00.
Dofinansowaniu podlegają koszty realizacji prac badawczo- rozwojowych
takich jak wynagrodzenia pracowników badawczych, podwykonawstwo prac B+R, koszt zakupu i wynajmu aparatury badawczej i inne.
Od 25 do 90% dofinansowania
mogą uzyskać przedsiębiorstwa a jego intensywność zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju prowadzonych prac. Dla jednostek naukowych dofinansowanie wynosi 100%.
1 MLN PLN
wynosi minimalna wartość realizacji projektu, natomiast 50 mln EUR wynosi maksymalna wartość projektu
Dofinansowanie zostanie przyznane projektom z trzech obszarów tematycznych:
OBSZAR I
Zestawy oraz urządzenia do szybkiej diagnostyki koronawirusów przeznaczone do użytkowania przez specjalistów oraz pacjentów pod nadzorem specjalistycznym
OBSZAR II
Wprowadzenie zmian po-rejestracyjnych uwzględniających nowe wskazania dla istniejących leków oraz opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych do terapii zakażeń koronawirusami, w szczególności COVID-19 oraz szczepionki przeciwwirusowej
OBSZAR III
ziałania prewencyjne ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii (w tym koronawirusa SARS-CoV-2) oraz działania na rzecz Polskiej tarczy antywirusowej: poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcie jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego
JAKIE DOKŁADNIE WYDATKI PODLEJAGĄ DOFINANSOWANIU?
wraz z pozapłacowymi kosztami pracy, w tym składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (wartość brutto brutto), osób zatrudnionych przy realizacji projektu – kierownik projektu, pracownicy badawczy, personel techniczny i pomocniczy, w części, w jakiej wynagrodzenia te są bezpośrednio związane z realizacją projektu objętego dofinansowaniem.
Zlecanie stronie trzeciej części merytorycznych prac projektu, które nie są wykonywane na terenie i pod bezpośrednim nadzorem Wykonawcy.
Za podwykonawstwo nie uznaje się czynności pomocniczych, niezbędnych do wykonania zadań projektowych takich jak usługi prawne lub księgowe.
Koszty podwykonawstwa są wyłączone z podstawy naliczania kosztów pośrednich projektu oraz są objęte limitami (10% wydatków kwalifikowanych dla jednostek naukowych, 50% wydatków kwalifikowanych dla konsorcjum, 60% w przypadku samodzielnej realizacji projektu przez przedsiębiorstwo).
W ramach tej kategorii kwalifikowalne są:
– koszty aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń służących celom badawczym,
– koszty wiedzy technicznej i patentów zakupionych lub użytkowanych na podstawie licencji, uzyskanych od osób trzecich na warunkach rynkowych tj. Wartości niematerialnych i prawnych (WNiP) w formie patentów, licencji, know-how i nieopatentowanej wiedzy technicznej.
W przypadku aparatury naukowo-badawczej kwalifikowalne są: koszty amortyzacji oraz odpłatne korzystanie z aparatury naukowo-badawczej, innych urządzeń (wynajem, leasing).
WAŻNE: Wydatku kwalifikowanego nie stanowi zakup aparatury naukowo- badawczej.
W ramach tej kategorii kwalifikowalne są m.in. następujące rodzaje kosztów:
– dzierżawa gruntów – raty dzierżawne bez części odsetkowej,
– wieczyste użytkowanie gruntów – raty użytkowania wieczystego bez części odsetkowej,
– amortyzacja budynków.
materiały- np. surowce, półprodukty, odczynniki, sprzęt laboratoryjny, koszty utrzymania linii technologicznych, instalacji doświadczalnych, elementy służące do budowy i na stałe zainstalowane w prototypie, instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej, wynajem powierzchni laboratoryjnej wykorzystywanej do badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, koszty promocji projektu, koszt audytu zewnętrznego, koszty delegacji i inne
Koszty, których wielkości nie można jednoznacznie przyporządkować do projektu lub, których przyporządkowanie do projektu wymaga zastosowania klucza podziału.
W ramach tej kategorii mieszczą się m.in.: koszty wynajmu lub utrzymania budynków, w tym: koszty wynajmu, czynszu, sprzątania i ochrony pomieszczeń, koszty utrzymania infrastruktury – koszty mediów (elektryczności, gazu, ogrzewania, wody), utylizacji odpadów, okresowej konserwacji i przeglądu urządzeń, koszty wynagrodzeń personelu zarządzającego, administracyjnego, technicznego i pomocniczego związanego ze stałą działalnością jednostki i tylko w pośredni sposób związanego z realizacja Projektu (kierownicy jednostki, księgowość, kadry, BHP), usługi pocztowe, telefoniczne, internetowe, kurierskie, koszty materiałów biurowych i piśmienniczych, usług drukarskich i ksero, koszty urządzeń i sprzętu biurowego i inne.
DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST TO DOFINANSOWANIE?
Ten konkurs jest właśnie dla ciebie, jeśli:
Reprezentujesz przedsiębiorstwo;
Planujesz realizację projektu badawczo- rozwojego samodzielnie lub w ramach konsorcjum z jednostką naukową;
Planowane do opracowania rozwiązanie będzie charakteryzowało się innowacyjnością minimum w skali kraju.
Projekt może być realizowany samodzielnie przez przedsiębiorcę, w konsorcjum z innymi przedsiębiorcami lub w konsorcjum przedsiębiorcy z jednostką naukową.
JAKIE DOKUMENTY NALEŻY PRZYGOTOWAĆ?
FORMULARZ WNIOSKU O DOFINANSOWANIE– dokument należy przygotować na wzorze udostępnionym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, udostępnionym za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego.
RAPORT Z BADANIA STANU TECHNIKI– jednym z kluczowych kryteriów wyboru projektu do dofinansowania jest uprawdopodobniono, że brak jest dostępnych i objętych ochroną, rozwiązań / technologii / wyników prac, których istnienie uniemożliwiałoby albo czyniło niezasadnym wdrożenie proponowanego rozwiązania oraz wykazanie, że wnioskodawca dysponuje prawami własności intelektualnej, które są niezbędne dla prowadzenia prac zaplanowanych w projekcie.
Z uwagi na powyższe rekomendujemy przeprowadzenie przed złożeniem projektu Badanie stanu techniki wraz z badaniem literaturowym, raport z którego będzie stanowił załącznik przekazany Ekspertom na etapie przygotowania do Panelu Ekspertów (spotkania, stanowiącego jeden z obligatoryjnych elementów oceny).
SZCZEGÓŁY OFERTY PMTA
KOMPLEKSOWA USŁUGA DORADCZA OD PMTA- CO DOKŁADNIE ZROBIMY ABY POZYSKAĆ DLA CIEBIE DOFINANSOWANIE?
Przeprowadzimy wstępny audyt projektu- zweryfikujemy czy projekt spełnia kryteria obligatoryjne projektu.
We współpracy z klientem opracujemy koncepcję projektu o najwyższej, możliwej do uzyskania ilości punktów.
Na podstawie listy pytań przygotujemy dokumentację aplikacyjną oraz pomożemy prawidłowo podpisać i złożyć dokumentację.
Będziemy monitorować ocenę projektu oraz pomożemy w przygotowaniu do Panelu Eskpertów.
Przeprowadzimy przez proces podpisania umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
> 500
liczba napisanych
wniosków
o dofinansowanie
>10 lat
doświadczenia w pozyskiwaniu dotacji unijnych
> 1 MLD ZŁ
łączna wartość zrealizowanych
projektów
38 220 ZŁ
średni zysk Beneficjentów z każdego zainwestowanego
1 000 zł
Dlaczego warto zaufać PMTA?
Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie pozyskiwania oraz rozliczania dotacji unijnych dla firm z zarówno z sektora MŚP jak i pozostałych podmiotów.
Od ponad 10 lat skutecznie doradzamy przedsiębiorcom, jak dofinansować rozwój swojej firmy, pomagamy wybrać odpowiednią dotację, a następnie przygotować wszystkie dokumenty.
Zdobądź z nami dotację unijną dla Twojej firmy!
Wyślij do nas wiadomość bezpośrednio przez formularz kontaktowy lub na dotacje@pmta.pl opisując:
- czym zajmuje się i gdzie działa Twoja firma,
- jaki projekt chcesz zrealizować lub realizujesz,
- jakie są szacowane wydatki projektu i ich wartość.
Możesz również skontaktować się z naszym Ekspertem, pod numerem telefonu:
790 566 755
530 900 601
Na podstawie przesłanych informacji przeanalizujemy możliwość pozyskania dofinansowania w ramach niniejszego konkursu przez Twoją firmę oraz przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb lub też poszukamy alternatywnych możliwości sfinansowania Twojego pomysłu.